Strona główna Blog Fenomen instagrama

Fenomen instagrama

0
Fenomen instagrama

Instagram bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych w 2021 roku i nic nie wskazuje na to, że w 2022 się to zmieni. Instagram to trendsetter. Instagram to idealna platforma dla reklamodawców, influencerów oraz pośredników.

Dlaczego więc instagram jest tak popularny?

Pierwszym powodem jest pierwszy format obrazu. Udowodniono naukowo, że ludzki mózg jest bardziej podatny na bodźce wizualne niż sygnały dźwiękowe lub tekst pisany. Ludzie nie chcą zadawać sobie trudu czytania długich, przyziemnych tekstów lub słuchania monotonnego dźwięku. Uciekają się do mediów społecznościowych jako formy oderwania się od codziennego życia. Stąd stosunkowo bardziej pozytywny odbiór łatwych do przechwycenia, chwytliwych obrazów. Szczególnie na IG.

Co więcej, ciągły napływ nowych technologii i regularne aktualizacje. Spośród wszystkich mediów społecznościowych Instagram jest najbardziej aktualny i zawiera najnowsze funkcje oraz technologie. Wszystkie aktualizacje są zwykle dokonywane z uwzględnieniem twórczych zainteresowań twórców treści i utrzymania zainteresowania użytkowników platformą.
Instagram jest również łatwiejszy w nawigacji w porównaniu z innymi mediami społecznościowymi. W rzeczywistości ludzie wolą rzeczy, które są mniej skomplikowane niż zwykle, i dlatego wolą Instagram od innych mediów społecznościowych.

Ostatni, najważniejszy czynnik, to oczywiście możliwości. Dla obu stron – reklamodawców i influencerów, jest to doskonała okazja. Tutaj można również łatwo wpaść: spora część ruchu na instagramie nie jest prawdziwa. Chodzi o to, że profile są tworzone to obserwowania i lajkowania konkretnego profilu. To oczywiście nie jest dobre dla żadnej ze stron, ale są strony, które promują profile realnymi metodami. Mowa tutaj o lajkujemy – serwisie, który sprzedaje realnych followersów oraz realne lajki.

Czy kupowanie follow oraz like ma sens?

Odpowiedź jest niełatwa: zależy. Zależy od dużej ilości czynników. Profil wydawcy, tudzież influencera potrzebuje realnych odbiorców, a nie fałszywych, botowanych odbiorców. Można kupić sztuczne follow, ale po co? Chyba, że mamy na myśli „szybki strzał” i szybkie pozbycie się owych obserwujących. W innych sytuacjach nie widzę takiego sensu.

Instagram zdominował rynek mediów społecznościowych. Mimo innowacji w innych portalach, instagram ciągle próbuje nowych rzeczy i zdecydowanie nie idzie mu to źle. Mimo, że trend aktywnych użytkowników na insta jest ciągle aktywny, spodziewałbym się, że będzie to szło jeszcze bardziej do przodu niż dotychczas. A Wy? Co myślicie o instagramie? Czy jest to przyszły numer 1 w Polsce i na świecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here