Strona główna Blog Jak się wypromować na instagramie

Jak się wypromować na instagramie

0
Jak się wypromować na instagramie

Jak się wybić na instagramie? Czy promowanie insta jest trudne?

Wypadałoby najpierw odpowiedzieć na drugie pytanie: nie. Promowanie instagrama nie jest trudne. Troszkę wiedzy, wprawy a wybijemy profil praktycznie w każdej niszy.

Zacznijmy od najważniejszych.

Stwórz tematyczne i angażujące bio


2/3 odwiedzin profilu biznesowego na Instagramie pochodzi od osób, które Cię nie obserwują. Ci nowi goście to potencjalni nowi, bezpłatni obserwatorzy na Instagramie – ale tylko wtedy, gdy Twoja biografia i profil przekonają ich do kliknięcia przycisku obserwuj. Nie zrobią tego, jeśli Twój profil jest niejasny, niekompletny lub nieatrakcyjny.

Oprócz wymienionych powyżej pól nazwy i nazwy użytkownika, Twój profil zawiera Twoją witrynę internetową (klikalny link) i Twoją biografię. Link powinien kierować do Twojej strony lub np. strony Twojego partnera biznesowego, z którym współpracujesz. Bio? Cóż, dodawaj emotki, pisz na temat, zwięźle i angażująco. Proste? Ba – nic trudnego.

Twórz ciekawy i angażujący content

Nie ściemniamy: content to pierwsza rzecz. Najważniejsza. Bez contentu, nie ma lajków ani obserwujących. Bez tego, nie ma również jakiegokolwiek ruchu.


Może wydawać się to zbyt oczywiste, aby o tym wspominać, ale w rzeczywistości jest to krytyczny punkt, gdy zastanawiamy się, jak zdobyć obserwujących na instagramie. Każdy post na Twoim instagramie musi być wysokiej jakości i angażujący wizualnie (i nie tylko).

Kiedy nowy użytkownik odwiedza Twój profil, treść powinna sprawić, że będzie chciał zobaczyć więcej. Chęć sprawdzenia kolejnych postów inspiruje nowego użytkownika do kliknięcia Obserwuj.

Świetna treść również zachęca ludzi do polubienia. A to polubienia są wyznacznikiem sławy, nie? 🙂

Przypinaj komentarze

Bez zbędnej filozofii. Przypinając komentarze ludzie widzą, że je czytasz. A to znowu zwiększa ilość komentarzy, bo ludzie chcą mieć przypięty komentarz.

Wizerunek? Również na plus.

Umieszczaj posty na swoim blogu

Tak jak czytasz bloga incorp24, tak możesz mieć swój blog. A nawet dużo osób, szczególnie prowadzących regularnie swoje instagramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here